Тури для школярів
Тури для школярів
Тури для школярів із Запоріжжя

Чернігів - Батурин

Ціна від
2460 грн
Тип туру
Поїзд
Виїзд з
Запоріжжя
Маршрут
Козелець
Чернігів
Батурин
Тривалість туру
2 дня
1 ніч
Програма туру
Вартість
ЕКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Собор Різдва Богородиці
Собор Різдва Богородиці у Козельці — православний собор у смт Козелець Чернігівської області. Збудований у 1752—1763 роках на замовлення родини Розумовських за проектом архітектора Андрія Квасова. Собор двохярусний. На першому ярусі знаходиться «тепла» церква Адріана і Наталії — усипальниця Розумовських. На другий ярус (власне собор) з трьох боків ведуть напівкруглі ґанки з відкритими колонадами, завершені наметовими верхами. Поруч із будівлею собору розташована чотириярусна дзвіниця. Собор відносять до найкращих архітектурних витворів XVIII століття в Україні та тогочасній Російській імперії.
Оглядова екскурсія по Чернігову

Чернігів - столиця стародавнього князівства, затишне, поетичне місто, що зберегло стару архітектуру. Вал-Дитинець, Спасо-Преображенський Собор - головний храм Чернігова, сучасник Софіївського Собору; Борисоглібський собор 12 ст; Чернігівський колегіум; "Будинок Мазепи"; 12 чавунних гармат, встановлених тут на початку XX ст.; один з найкрасивіших храмів України - Катерининську церкву.

РЕКОМЕНДОВАНІ ОБ'ЄКТИ
Троїцько-Іллінський монастир
Троїцько-Іллінський монастир - це жіночий православний монастир, розташований в Чернігові, в мальовничій місцевості на Болдиній горі. За переказами, Іллінський монастир на Болдиній горі заснований близько 1069 року Антонієм Печерським та зруйнований в 1239 році татарами. Знову заснований в 1649 році єпископом Лазарем Барановичем і незабаром відбудований на кошти чернігівського полковника Степана Пободайла. Це єдиний вцілілий на Україні однонефний храм часів Київської Русі.
Антонієві печери
Вартість відвідування
Діти: 30 грн
Дорослі: 50 грн
Екскурсія для групи до 25 чол.: 300 грн

Антонієві печери – унікальний підземний архітектурний комплекс ХІ – ХІХ ст., заснований Антонієм Печерським – одним із засновників Києво-Печерського монастиря. Завдяки багаторічним археологічним дослідженням відомо, що в стародавні часи монастир складався з порівняно невеликих підземних споруд. Це – печери, які використовувались монахами для відправлення релігійних обрядів та проживання, печерні некрополі (кимітирії) і підземні церкви. До речі, вони й сьогодні вражають відвідувачів печер та науковців своїми розмірами і архітектурними формами. Так, розташована біля входу в Антонієві печери церква пр. Антонія Печерського має розміри 11,7 м х 4 м, а висота храму пр. Феодосія Тотемського досягає 8 м 40 см, що майже дорівнює висоті трьохповерхового будинку (і це під землею!).

Екскурсія "Серце гетьманського Батурина"
Вартість відвідування
Діти: 60 грн
Дорослі: 120 грн

Під час комплексної екскурсії, Ви відвідаєте декілька цікавих об'єктів, що входять до Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Цитадель Батуринської фортеці з часу побудови у першій третині XVII ст. виконувала функції польського форпосту, власницького замочку, а у 1669-1708 роках - офіційного осідку гетьманів Дем'яна Ігнатовича, Івана Самойловича та Івана Мазепи. У листопаді 1708 року, під час Батуринської різанини це місце було епіцентром бойових дій, що засвідчили залишки масштабних руйнувань та численні поховання жертв. До експозиційного комплексу Цитаделі Батуринської фортеці, відтвореної у 2008 році, входять Пам'ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 р. (2004 р.), одинадцять побудованих у 2008 р. об'єктів (рів, міст, головна в’їзна башта, північна та південна замкові башти, оборонна стіна, палісадова огорожа, церква Воскресіння Господнього, гетьманський будинок, скарбниця, криниця), 7 гармат на лафетах (копії козацької артилерії), три якорі XVIII-XIX століть (передані на постійне зберігання НКЗ "Хортиця"), жорна батуринських водяних млинів. Навідаєтесь до Будинку Гетьманів, що розташован на території Цитаделі та Музею археології Батурина, який відкрито у 2009 році. Це відносно невеличка затишна будівля містить близько 300 цікавих археологічних знахідок – експонатів, що розташовані у трьох залах, які відповідають таким історичним періодам: Стародавні часи (від доби палеоліту до XIV ст.); Козацька доба (з XIV ст. по 1669 рік) та доба Гетьманщини (розквіт, становлення та загибель Батурина). Даний музей варто відвідати не лише тим, хто цікавиться археологічними знахідками, а й мандрівникам, котрі просто хочуть більше дізнатись про різні історичні періоди, особливо козацьку добу.

Палац Кирила Розумовського
Вартість відвідування
Діти: 60 грн
Дорослі: 120 грн

Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині – одна з перлин Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Маєток Розумовського побудовано за кресленнями відомого шотландського архітектора Ч. Камерона (це єдина його робота на території України) на межі XVIII та ХІХ століть. Знаходиться він у надзвичайно мальовничому місці – палац велично височіє на горі над річкою Сейм. У 2008 році палацово-парковий ансамбль, що складається з власне палацу, двох флігелів та парку пейзажного типу, було реставровано. Музеї України передали свої експонати, а нащадки Розумовського подарували сімейну реліквію – коштовну гетьманську шаблю.

Будинок Василя Кочубея
Вартість відвідування
Діти: 30 грн
Дорослі: 60 грн

Будинок-музей генерального судді Василя Кочубея (середина XVII ст.) – унікальна історико-культурна пам’ятка, свідок становлення, розвитку та загибелі столиці українського гетьманства. З 2006 року будинок Кочубея – частина НІКЗ "Гетьманська столиця", місце, яке обов’язково треба відвідати, адже тут ви дізнаєтеся багато цікавого про сам будинок (єдиний, що зберігся під час батуринської трагедії), а також почуєте неймовірно захоплюючу історію кохання Івана Мазепи та Мотрі Кочубей. Якщо ви не надто вразливі, обов’язково навідайтесь у підвальне приміщення, щоб оглянути експозицію, яка розповідає про методи ведення слідства. Вона стане доповненням до побаченого у кабінеті судді – так ви зможете отримати повне уявлення про судову систему часів Гетьманщини. Біля будинку є алея з п’ятсотрічними дубами, що добре пам’ятають гетьманські часи, та музей просто неба, присвячений славетному бджоляру Прокоповичу – винахіднику вулика, який також проживав у Батурині.

ГРУПА (ЧОЛ) 15 + 1 15 + 2 10 + 1 10 + 2
2 дня / 1 ніч 2655 грн (Готель) 2780 грн (Готель) 3385 грн (Готель) 3570 грн (Готель)
2 дня / 1 ніч 2460 грн (Хостел) 2570 грн (Хостел) 3170 грн (Хостел) 3330 грн (Хостел)
Тип квитка Плацкарт Купе
Дитячий 645 грн 960 грн
Дорослий 750 грн 1165 грн
Ціни можуть змінюватись! Перед бронюванням уточняйте вартість у менеджера!
Що входить у вартість
  • Екскусійне та транспортне обслуговування згідно програми туру
  • Проживання обраної категорії
  • Харчування (1 сніданок, 2 обіда)
  • Страховка
Додатково оплачується
  • Проїзд залізницею
  • Вхідні квитки в рекомендовані об'єкти
  • Додаткове харчування