Тури для школярів
Тури для школярів
Тури для школярів із Києва

Батурин - гетманська столиця України

Ціна від
490 грн
Тип туру
Автобус
Виїзд з
Київ
Маршрут
Козелець
Батурин
Тривалість туру
1 день
Про подорож
Програма туру
Вартість

​Наша неймовірна подорож розпочинається! 

Ми відвідаємо Козелець з його неперевершеним Собором Різдва Богородиці. За легендою, іконостас, що знаходиться в Соборі, виготовили для Смольного монастиря але він виявився завеликий для останнього. Тож його встановили в Соборі Різдва Богородиці. Далі на нас чекає Батурин – гетьманська столиця України, тож історичних пам’яток тут чимало. Перша згадка про місто датується 1625 роком, а от найбільшої слави воно зажило за часів правління Мазепи. Тут на нас чекають головні пам’ятки міста, що входять до складу Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". 

 

Рекомендовані об'єкти
Собор Різдва Богородиці
Собор Різдва Богородиці у Козельці — православний собор у смт Козелець Чернігівської області. Збудований у 1752—1763 роках на замовлення родини Розумовських за проектом архітектора Андрія Квасова. Собор двохярусний. На першому ярусі знаходиться «тепла» церква Адріана і Наталії — усипальниця Розумовських. На другий ярус (власне собор) з трьох боків ведуть напівкруглі ґанки з відкритими колонадами, завершені наметовими верхами. Поруч із будівлею собору розташована чотириярусна дзвіниця. Собор відносять до найкращих архітектурних витворів XVIII століття в Україні та тогочасній Російській імперії.
Екскурсія "Серце гетьманського Батурина"
Вартість відвідування
Діти: 60 грн
Дорослі: 120 грн

Під час комплексної екскурсії, Ви відвідаєте декілька цікавих об'єктів, що входять до Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Цитадель Батуринської фортеці з часу побудови у першій третині XVII ст. виконувала функції польського форпосту, власницького замочку, а у 1669-1708 роках - офіційного осідку гетьманів Дем'яна Ігнатовича, Івана Самойловича та Івана Мазепи. У листопаді 1708 року, під час Батуринської різанини це місце було епіцентром бойових дій, що засвідчили залишки масштабних руйнувань та численні поховання жертв. До експозиційного комплексу Цитаделі Батуринської фортеці, відтвореної у 2008 році, входять Пам'ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 р. (2004 р.), одинадцять побудованих у 2008 р. об'єктів (рів, міст, головна в’їзна башта, північна та південна замкові башти, оборонна стіна, палісадова огорожа, церква Воскресіння Господнього, гетьманський будинок, скарбниця, криниця), 7 гармат на лафетах (копії козацької артилерії), три якорі XVIII-XIX століть (передані на постійне зберігання НКЗ "Хортиця"), жорна батуринських водяних млинів. Навідаєтесь до Будинку Гетьманів, що розташован на території Цитаделі та Музею археології Батурина, який відкрито у 2009 році. Це відносно невеличка затишна будівля містить близько 300 цікавих археологічних знахідок – експонатів, що розташовані у трьох залах, які відповідають таким історичним періодам: Стародавні часи (від доби палеоліту до XIV ст.); Козацька доба (з XIV ст. по 1669 рік) та доба Гетьманщини (розквіт, становлення та загибель Батурина). Даний музей варто відвідати не лише тим, хто цікавиться археологічними знахідками, а й мандрівникам, котрі просто хочуть більше дізнатись про різні історичні періоди, особливо козацьку добу.

Палац Кирила Розумовського
Вартість відвідування
Діти: 60 грн
Дорослі: 120 грн

Палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського в Батурині – одна з перлин Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця". Маєток Розумовського побудовано за кресленнями відомого шотландського архітектора Ч. Камерона (це єдина його робота на території України) на межі XVIII та ХІХ століть. Знаходиться він у надзвичайно мальовничому місці – палац велично височіє на горі над річкою Сейм. У 2008 році палацово-парковий ансамбль, що складається з власне палацу, двох флігелів та парку пейзажного типу, було реставровано. Музеї України передали свої експонати, а нащадки Розумовського подарували сімейну реліквію – коштовну гетьманську шаблю.

Будинок Василя Кочубея
Вартість відвідування
Діти: 30 грн
Дорослі: 60 грн

Будинок-музей генерального судді Василя Кочубея (середина XVII ст.) – унікальна історико-культурна пам’ятка, свідок становлення, розвитку та загибелі столиці українського гетьманства. З 2006 року будинок Кочубея – частина НІКЗ "Гетьманська столиця", місце, яке обов’язково треба відвідати, адже тут ви дізнаєтеся багато цікавого про сам будинок (єдиний, що зберігся під час батуринської трагедії), а також почуєте неймовірно захоплюючу історію кохання Івана Мазепи та Мотрі Кочубей. Якщо ви не надто вразливі, обов’язково навідайтесь у підвальне приміщення, щоб оглянути експозицію, яка розповідає про методи ведення слідства. Вона стане доповненням до побаченого у кабінеті судді – так ви зможете отримати повне уявлення про судову систему часів Гетьманщини. Біля будинку є алея з п’ятсотрічними дубами, що добре пам’ятають гетьманські часи, та музей просто неба, присвячений славетному бджоляру Прокоповичу – винахіднику вулика, який також проживав у Батурині.

ГРУПА (ЧОЛ) 44 + 4 40 + 8 30 + 3 34 + 6 27 + 3 15 + 2
1 день 490 грн 545 грн 565 грн 620 грн 615 грн 620 грн
Ціни можуть змінюватись! Перед бронюванням уточняйте вартість у менеджера!
Що входить у вартість
  • Автобусне обслуговування
  • Екскурсійне обсулговування згідно програми туру
  • Супровід представником фірми
  • Страховка
Додатково оплачується
  • Вхідні квитки до рекомендованих об'єктів
  • Харчування (обід)