Тури для школярів
Тури для школярів
Спецпропозиція

Сонячна Грузія

Ціна від
290 $
Тип туру
Авіа
Виїзд з
Київ
Маршрут
Тбілісі
Бадіаурі
Бодбе
Сігнагі
Мцхета
Тривалість туру
4 дня
3 ночі
Про подорож
Програма туру
Вартість

Плануєте подорож? Перевірте умови в'їзду.

Грузія – це привітність, це море та гори, це лагідне сонце, це архітектура, традиції, це…. перехоплює подих!

Ми вирішили разом з вами відправитися в дивовижну та загадкову країну, відпочивати в якій приємно будь-якої пори року. Її стародавня історія чудово збереглася у храмах та міфах. Вона славиться своїми курортами, м'яким кліматом, теплим морем. Це країна квітів, задушевних пісень та запаморочливих танців.

Саме тут живуть гостинні та чуйні люди, які люблять гостей і ставляться до них, як до старих добрих друзів. У жодній іншій країні ви не побачите стільки усмішок, не покуштуєте такого дивовижного вина та неймовірно смачних страв місцевої кухні! Тож, рушаймо у подорож до Сонячної Грузії з нами...

1 ДЕНЬ

Виліт в Тбілісі із Києва.

Прибуття в Тбілісі. Трансфер в готель.

Пішохідна екскурсія по Тбілісі

Під час екскурсії Ви побачите головну вулицю міста - проспект Руставелі, Квартал Сірних лазень, відвідаєте фортецю Нарікала IV, почуєте цікаві історії та легенди про заснування міста.
На Вас чекають: історичний центр міста поблизу гори Мтацмінда, забудований самобутніми двома- та триповерховими будинками з різьбленими балкончиками та верандами; мальовничі краєвиди набережної річки Мткварі (Кура); Абанотубані — один з найстаріших районів міста, квартал у центрі Тбілісі, відомий комплексом лазень, що стоять на природних сірчистих джерелах; "Нарікала" - "душа Тбілісі", Метехі - давня цитадель та резиденція грузинських царів з панорамою на старе місто (фотосесія), вул.  Бетлемі та Гомі, типові для старого міста будинки з ажурними балконами, круті вузькі вулички, прогулянка вул. Шардена, що названа на честь французького католицького місіонера. А також Сіоні – резиденція Патріарха Грузії (де зберігається хрест Св. Ніно), кумедна вежа з годинником, побудована режисером театру маріонеток Резо Габріадзе — до фортечної стіни "Мухрант Карі" та багато іншого… Побачите церкву Метехи XII ст, огляните Площу Свободи та Мост Миру.

Вечеря.

2 ДЕНЬ. ЕКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Продовження знайомства з Тбілісі

Тбілісі
Село Бадіаурі

Нас чекає гостинне село Бадіаурі, де ми зможемо наолодитися смаком свіжовипеченого хлібу "шоті" та домашнього сиру. Також подивимося, як печуть хліб у тандирі, скуштуємо чурчхелу та продегустуємо чачу.

Монастирський комплекс Святого Георгія (монастир Бодбе)

Бодбійський монастир - це діючий жіночий монастир Бодбійської єпархії Православної церкви Грузії, розташований недалеко від Сігнагі в Кахетії. Тут у кафедральному соборі Святого Георгія лежать останки рівноапостольної Ніно Каппадокійської, яка принесла християнство до Грузії. Побудований у IX-XI ст. на місці поховання святої Ніни храм, до наших днів не зберігся. Пізніше на його місці був побудований тринефний кафедральний собор в ім'я Святого Георгія, в південній прибудові якого і знаходиться національна грузинська святиня - могила св. Ніни. Окремо стоїть триповерхова дзвіниця, яка була зведена у другій половині XIX століття. Відразу за храмом є оглядовий майданчик з прекрасним видом на Алазанську долину, від неї доріжка веде вниз до джерела святої Ніни. Воно знаходиться за три кілометри від обителі, під невеликим храмом Завулона і Сосани (батьків св. Ніни), який був побудований в 1990-х роках. Вважається, що джерело є цілющим. У монастиря велике підсобне господарство, діють іконописна і золотошвейні майстерні. Визначною пам'яткою монастиря є одна з найбільш шанованих ікон Грузії - мироточива чудотворна Іверська ікона Божої Матері (перебуває в соборі св. Георгія). Вона зберігалася в монастирському храмі після його закриття і перетворення монастиря на лікарню, де використовувалася навіть як операційний стіл, на лику Богородиці видно сліди хірургічного скальпеля.

Сігнагі - місто кохання

Як не дивно, про історію міста майже нічого не відомо. Офіційна дата заснування - 1801 р., але перші згадки про поселення на цьому місці відносяться до часів цариці Тамари і татаро-монгольської навали, тобто до середини 13 століття. Дивно й те, що Сігнагі не бачив набігів та кровопролитних воєн. Очевидно, завдяки тому, що знаходиться на височині: підступитися до нього складно, а з вершини легко помітити, що відбувається на околицях. Місто славиться однойменною фортецею, що входить до списку найвідоміших і найбільших фортець Грузії. Стіни Сігнагської фортеці чудовим чином уціліли і сьогодні оточують стару частину міста та виходять далеко за міські кордони. По периметру стін збереглися 28 сторожових веж, з яких відкривається чудовий краєвид на Алазанську долину. Тут можна насолодитися прогулянками вузькими вуличками, вимощеним каменем, видом малоповерхових будиночків з червоними черепичними дахами, оригінальними скульптурами, що прикрашають місто, та мальовничими краєвидами на гори. Одна з легенд, завдяки якій Сігнагі перетворився на "місто кохання", сумна, але дуже романтична. Пов'язана вона з відомим грузинським художником Ніко Піросмані, який народився та жив у місті. Згідно з легендою, художник був дуже бідний, але щирий талант помітили, і незабаром на гроші, отримані від продажу своїх картин, Піросмані купив будиночок і продовжив творити. Коли Грузію та, зокрема, місто Сігнагі відвідала французька акторка Маргарита де Севр, юний майстер закохався настільки сильно і безповоротно, що наважився продати свій будинок, на всі гроші купити море червоних троянд, які так любила дівчина, і встелити ними міську площу. На жаль, актриса не поділяла почуттів Піросмані та повернулася до Франції. Власне, цю історію і розповідає Алла Пугачова у відомій пісні "Миллион алых роз". З середини 2000-х років у місті закоханих діє цілодобовий палац Одружень.

Вечеря. На Вас чекає "хінкалі-party"

3 ДЕНЬ. ЕКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Екскурсія в м. Мцхета

Мцхета - затишне гірське місто-музей, яке внесено до списку Всесвітньої спадщини Юнеско і існує вже 2500 років, а в давнину був столицею країни. Такої кількості святих та культових місць, як у Мцхеті, немає більше у всій Грузії. За це це маленьке містечко назвали духовним центром Грузії та "Другим Єрусалимом". Саме сюди принесла благу звістку свята Ніно Каппадокійська, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу – Хітон Господній.

Монастир Джварі

Джварі вважається одним із найстаріших грузинських монастирів. Він був зведений у VI столітті (з 585 по 604 роки), коли грузинський народ тільки починав приймати християнство. Його назву "джварі" можна перекласти як "хрест", адже саме тут після хрещення Грузії Свята Ніно встановила поклонний хрест, на який і зараз можна подивитися - його встановлено в центрі храму. Ще цей монастир відомий тим, що тут відбуваються події безсмертної поеми Михайла Юрійовича Лермонтова - "Мцирі".

Кафедральний собор Светіцховелі

Головний та найстаріший християнський храм Мцхети та Грузії загалом. Саме тут проходила коронація та поховання багатьох царів. З грузинської назва перекладається як "Стовп Життєдайний" і має власну легенду. Колись хітон Господній викупив і перевіз у Мцхету рабин Елоїз, який був особисто присутній при розп'ятті Христа. Він розповів дівчині Сидонії про те, що бачив, а та, притиснувши хітон до грудей, не пережила горя й померла. Сидонію поховали разом із хітоном, а через деякий час на місці її могили виріс кедр. Незабаром один із картвельських царів вирішив звести на цьому місці храм, наказав зрубати дерево і вистругати з нього сім колон, одна з яких повисла в повітрі, не дозволяючи будівельникам встановити себе. Тільки після молитов Святої Ніни колону встановили, а коли вона "замироточила" – назвали життєдайним стовпом. Зараз у центрі будівлі стоїть новий стовп із каменю. А нинішній собор зведений на місці колишнього на початку ХІХ століття.

Трансфер в Тбілісі. Обід

РЕКОМЕНДУЄМО
Сірчані лазні
Вартість відвідування
Інші умови: За дод. плату

Сірчані лазні Тбілісі - одна з найважливіших пам'яток столиці. По суті, це звичайні громадські лазні, їх особливість полягає лише в тому, що вода в них надходить з-під землі, із сірних джерел - тепла та з характерним для сірководню запахом. Вони розташовані в центрі Тбілісі в кварталі Абанотубані (Район сірчаних Бань). Відомий своїм комплексом лазень, що стоять на природних сірчистих джерелах, квартал отримав своє ім'я від злиття двох грузинських слів: "лазня" ("абано" грузинською) і "район" ("убані" грузинською). Побудовані в різний час у XVII-XIX століттях, нинішні лазні утворюють окремий квартал міста, що є популярним місцем як серед жителів міста, так і у численних туристів. Архітектура лазень — традиційна, східна, переважно перська. Самі лазні є дуже низькими присадкуватими будинками і знаходяться, з точки зору стороннього спостерігача, під землею, зовні видно тільки склепінні напівкруглі куполи, так що туристи ходять прямо по дахах лазень. Зверху купол, як правило, закінчується невеликою вежею з прорізами, через які в лазню надходить сонячне світло. Стіни лазень зроблені з цегли, підлога та звичайні ванни - з плит місцевого сірого пористого каменю, деякі оздоблені мармуром. У самій лазні легка напівтемрява, зверху падають косі промені світла, блищать кахлі та мармур. Тут можна полежати в басейні із сірчаною водою - холодною або гарячою, тут можна і митися або робити масаж.

 

Тбіліський фунікулер
Вартість відвідування
Інші умови: За дод. плату
8 ларі в 1 бік

Тбіліський фунікулер на гору Мтацмінда ("Свята гора") був збудований у 1905 році та відразу ж завоював любов мешканців та туристів гостинної країни. Сьогодні фунікулер складається із двох вагонів, кожний з яких розрахований на 60 пасажирів. Довжина колії від нижньої до верхньої станції становить близько 500 метрів. Це не тільки розвага для туристів, але й найзручніший шлях на гору.

Парк розваг та атракціонів на горі Мтацмінда
Вартість відвідування
Інші умови: За дод. плату

Парк на горі Мтацмінда назван на честь героя грузинської казки та починає дивувати з перших хвилин знайомства з ним. Вже на вході стає зрозуміло, що парк дуже яскравий, барвистий і просто рясніє різноманітними скульптурами. Він оформлений у стилі фентезі - дивовижні химерні фігури зустрічаються буквально на кожному кроці. Завдяки тому, що парк знаходиться на найвищій точці Тбілісі, з оглядового майданчика відкривається чудова панорама міста. Атракціони всередині парку поділені на кілька категорій: дитячі, екстримальні, сімейні та ігрове село.

4 ДЕНЬ

Сніданок. Вільний день.

Трансфер в аеропорт Тбілісі. Виліт в Київ.

ТРИВАЛІСТЬ 15 + 1 15 + 2 10 + 1 10 + 2
4 дня / 3 ночі 290 $ 305 $ 300 $ 315 $
Ціни можуть змінюватись! Перед бронюванням уточняйте вартість у менеджера!
Що входить у вартість
  • Проживання в готелі в Тбілісі
  • Трансфер аеропорт-готель-аеропорт
  • Транспортне обслуговування згідно програми туру
  • Екскурсійне обслуговування згідно програми туру
  • Харчування (3 сніданки, 1 обід, 2 вечері)
  • Медична страхування
Додатково оплачується
  • Авіаквитки (перевірити вартість авіаквитків з Києва)
  • Проїзд Запоріжжя - Київ - Запоріжжя
  • Додаткове харчування
  • Особисті витрати