Авторські тури закордон
Авторські тури закордон
Індивідуальні
Спецпропозиція

Ого! Грузія!

Ціна від
315 €
Тип туру
Авіа
Виїзд з
Київ
Маршрут
Тбілісі
Кахетія
Цинандалі
Гремі
Кварелі
Сігнагі
Мцхета
Горі
Тривалість туру
4 дня
3 ночі
Про подорож
Програма туру
Вартість

Грузія – це привітність, це море та гори, це лагідне сонце, це архітектура, традиції, це…. перехоплює подих!

Ми вирішили разом з вами відправитися в дивовижну та загадкову країну, відпочивати в якій приємно будь-якої пори року. Її стародавня історія чудово збереглася у храмах та міфах. Вона славиться своїми курортами, м'яким кліматом, теплим морем. Це країна квітів, задушевних пісень та запаморочливих танців.

Саме тут живуть гостинні та чуйні люди, які люблять гостей і ставляться до них, як до старих добрих друзів. У жодній іншій країні ви не побачите стільки усмішок, не покуштуєте такого дивовижного вина та неймовірно смачних страв місцевої кухні! Тож, рушаймо у подорож до Сонячної Грузії з нами...

1 ДЕНЬ

Виліт в Тбілісі

Прибуття в Тбілісі. Трансфер в готель.

Пішохідна екскурсія по Тбілісі

Під час екскурсії Ви побачите головну вулицю міста - проспект Руставелі, Квартал Сірних лазень, відвідаєте фортецю Нарікала IV, почуєте цікаві історії та легенди про заснування міста.
На Вас чекають: історичний центр міста поблизу гори Мтацмінда, забудований самобутніми двома- та триповерховими будинками з різьбленими балкончиками та верандами; мальовничі краєвиди набережної річки Мткварі (Кура); Абанотубані — один з найстаріших районів міста, квартал у центрі Тбілісі, відомий комплексом лазень, що стоять на природних сірчистих джерелах; "Нарікала" - "душа Тбілісі", Метехі - давня цитадель та резиденція грузинських царів з панорамою на старе місто (фотосесія), вул.  Бетлемі та Гомі, типові для старого міста будинки з ажурними балконами, круті вузькі вулички, прогулянка вул. Шардена, що названа на честь французького католицького місіонера. А також Сіоні – резиденція Патріарха Грузії (де зберігається хрест Св. Ніно), кумедна вежа з годинником, побудована режисером театру маріонеток Резо Габріадзе — до фортечної стіни "Мухрант Карі" та багато іншого… Побачите церкву Метехи XII ст, огляните Площу Свободи та Мост Миру.

2 ДЕНЬ. ЕКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Кахетія

Кахетія - це край, де народжується вино з історією в 8000 років. Кілька років тому в археологічних розкопках було виявлено глечик (Квеврі), в якому грузини тисячоліттями роблять вино. Глечик датований 6000 до н. е. У ньому були кісточки від винограду після фермнтації. За тисячоліття нічого не змінюється, традиції, культура стають все більш міцними та цікавими. Під час нашої подорожі Ви пізнаєте старовинні витоки і традиції, зрозумієте, як ставилися древні люди до виноградника і що дійшло до нас, як розвивалася ця культура в різних верствах суспільства.

Цинандалі

Перша зупинка в Цинандалі - маєток князів Чавчавадзе та перший Грузинський льох, де розлили по пляшках вино, приготовлене європейським методом. Садиба сім'ї Чавчавадзе сьогодні - будинок-музей князя Олександра Чавчавадзе та його нащадків (батько Ніни Чавчавадзе – тесть О. Грибоєдова). Нас зустріне прекрасний ботанічний парк, посаджений самим князем, винний завод, історія прекрасного кохання між Ніною та Олександром, дегустація вина Цинандалі від князя А.Чавчавадзе.

Місто-фортеця Гремі

Гремі - це столиця Кахетинської держави, місто, засноване в 15 столітті і зруйноване персами в 18 столітті. Воно було одним з найбільших торгових точок Кахетії, про нього пишуть багато європейських місіонерів і купців, які проїжджали цією місцевістю, в роки світанку Гремі.

Некресі

Некресі - монастирний комплекс над Алазанською долиною, заснований у 4 столітті н.е., до християнства місце культове Зороастризму. У наступний період розвитку християнства була заснована лавра, на території якої були створені виноробні. Ми відвідаємо винний льох 9 століття, який зберігся в чудовому вигляді, де ви відчуєте мистецтво приготування вина за грузинською технологією. (У зимовий час підйом до монастиря не можливий)

Винний завод "Гранелі"

На Вас чекає екскурсія винним заводом та льохом, де Ви можете продегустувати справжнє грузинське вино і дізнатися, як відрізняється винна справа Грузії від традиційно Європейської. Також, на заводі Ви зможете за найнижчою ціною в Грузії придбати найвищої якості вино різних сортів.

Дегустація вина за дод. плату - 30 ларі
При купівлі вина на заводі - дегустація безкоштовна 

Винний тунель "Хареба"

У Кварельському районі Кахетії, в скелястому схилі гори Кавкасіоні, наприкінці 50х років минулого століття був прорубаний тунель, який спочатку мав військове призначення, але з розвитком військових технологій поступово втратив сенс як оборонна споруда і став використовуватися, як унікальне сховище кращих вин. Протягом усього року, природна температура всередині тунелю залишається 12-14 Co, що створює ідеальні умови для зберігання та витримки вина. У тунелі два головні і тринадцять з'єднувальних тунелів, кожен з яких завдовжки 500 метрів. Їхня загальна довжина становить 7,7 кілометрів. У тунелю два входи, кожен із яких має своє призначення: перший вхід призначений для туристів, а другий має індустріальне значення, оскільки він використовується для зберігання та витримки великої кількості вина. Тут же розташований винний склад компанії "Виноробня Хареба", в якому зберігається близько 25 тисяч пляшок найкращих вин цього виробника. Також на Вас чекає майстер-клас з приготування чурхчели.

Сігнагі - місто кохання

Як не дивно, про історію міста майже нічого не відомо. Офіційна дата заснування - 1801 р., але перші згадки про поселення на цьому місці відносяться до часів цариці Тамари і татаро-монгольської навали, тобто до середини 13 століття. Дивно й те, що Сігнагі не бачив набігів та кровопролитних воєн. Очевидно, завдяки тому, що знаходиться на височині: підступитися до нього складно, а з вершини легко помітити, що відбувається на околицях. Місто славиться однойменною фортецею, що входить до списку найвідоміших і найбільших фортець Грузії. Стіни Сігнагської фортеці чудовим чином уціліли і сьогодні оточують стару частину міста та виходять далеко за міські кордони. По периметру стін збереглися 28 сторожових веж, з яких відкривається чудовий краєвид на Алазанську долину. Тут можна насолодитися прогулянками вузькими вуличками, вимощеним каменем, видом малоповерхових будиночків з червоними черепичними дахами, оригінальними скульптурами, що прикрашають місто, та мальовничими краєвидами на гори. Одна з легенд, завдяки якій Сігнагі перетворився на "місто кохання", сумна, але дуже романтична. Пов'язана вона з відомим грузинським художником Ніко Піросмані, який народився та жив у місті. Згідно з легендою, художник був дуже бідний, але щирий талант помітили, і незабаром на гроші, отримані від продажу своїх картин, Піросмані купив будиночок і продовжив творити. Коли Грузію та, зокрема, місто Сігнагі відвідала французька акторка Маргарита де Севр, юний майстер закохався настільки сильно і безповоротно, що наважився продати свій будинок, на всі гроші купити море червоних троянд, які так любила дівчина, і встелити ними міську площу. На жаль, актриса не поділяла почуттів Піросмані та повернулася до Франції. Власне, цю історію і розповідає Алла Пугачова у відомій пісні "Миллион алых роз". З середини 2000-х років у місті закоханих діє цілодобовий палац Одружень.

3 ДЕНЬ. ЕКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Екскурсія в м. Мцхета

Мцхета - затишне гірське місто-музей, яке внесено до списку Всесвітньої спадщини Юнеско і існує вже 2500 років, а в давнину був столицею країни. Такої кількості святих та культових місць, як у Мцхеті, немає більше у всій Грузії. За це це маленьке містечко назвали духовним центром Грузії та "Другим Єрусалимом". Саме сюди принесла благу звістку свята Ніно Каппадокійська, тут зберігається одна з найбільших святинь християнського світу – Хітон Господній.

Монастир Джварі

Джварі вважається одним із найстаріших грузинських монастирів. Він був зведений у VI столітті (з 585 по 604 роки), коли грузинський народ тільки починав приймати християнство. Його назву "джварі" можна перекласти як "хрест", адже саме тут після хрещення Грузії Свята Ніно встановила поклонний хрест, на який і зараз можна подивитися - його встановлено в центрі храму. Ще цей монастир відомий тим, що тут відбуваються події безсмертної поеми Михайла Юрійовича Лермонтова - "Мцирі".

Кафедральний собор Светіцховелі

Головний та найстаріший християнський храм Мцхети та Грузії загалом. Саме тут проходила коронація та поховання багатьох царів. З грузинської назва перекладається як "Стовп Життєдайний" і має власну легенду. Колись хітон Господній викупив і перевіз у Мцхету рабин Елоїз, який був особисто присутній при розп'ятті Христа. Він розповів дівчині Сидонії про те, що бачив, а та, притиснувши хітон до грудей, не пережила горя й померла. Сидонію поховали разом із хітоном, а через деякий час на місці її могили виріс кедр. Незабаром один із картвельських царів вирішив звести на цьому місці храм, наказав зрубати дерево і вистругати з нього сім колон, одна з яких повисла в повітрі, не дозволяючи будівельникам встановити себе. Тільки після молитов Святої Ніни колону встановили, а коли вона "замироточила" – назвали життєдайним стовпом. Зараз у центрі будівлі стоїть новий стовп із каменю. А нинішній собор зведений на місці колишнього на початку ХІХ століття.

Печерне місто Уплісцихе

Серед визначних пам'яток Грузії Уплісцихе займає особливе місце. Унікальність його полягає в тому, що це печерне місто, що має 3000-річну історію, залишили лише в ХІХ столітті - там так довго проживали люди. Наразі печери Уплісцихе є об'єктом, що охороняється ЮНЕСКО. Тут збереглося не більше 150 печер від величезного поселення, де кількість висічених у скелі гротів колись перевищувала 700. На думку археологів, люди в Уплісцих жили вже в першому тисячолітті до нашої ери. За всю свою довгу історію місто пережило багато: було і центром язичництва навіть після прийняття християнства, знаходилося на перетині торгових шляхів і брало активну участь у комерційному житті країни. А також було притулком для кількох тисяч ченців. Сьогодні це музей просто неба, на території якого можна подивитися руїни стародавніх будівель та сучасний музей, де зібрані експонати, знайдені під час археологічних розкопок на території міста. У вартість входить дегустація вина

РЕКОМЕНДУЄМО
Сірчані лазні
Вартість відвідування
Інші умови: За дод. плату

Сірчані лазні Тбілісі - одна з найважливіших пам'яток столиці. По суті, це звичайні громадські лазні, їх особливість полягає лише в тому, що вода в них надходить з-під землі, із сірних джерел - тепла та з характерним для сірководню запахом. Вони розташовані в центрі Тбілісі в кварталі Абанотубані (Район сірчаних Бань). Відомий своїм комплексом лазень, що стоять на природних сірчистих джерелах, квартал отримав своє ім'я від злиття двох грузинських слів: "лазня" ("абано" грузинською) і "район" ("убані" грузинською). Побудовані в різний час у XVII-XIX століттях, нинішні лазні утворюють окремий квартал міста, що є популярним місцем як серед жителів міста, так і у численних туристів. Архітектура лазень — традиційна, східна, переважно перська. Самі лазні є дуже низькими присадкуватими будинками і знаходяться, з точки зору стороннього спостерігача, під землею, зовні видно тільки склепінні напівкруглі куполи, так що туристи ходять прямо по дахах лазень. Зверху купол, як правило, закінчується невеликою вежею з прорізами, через які в лазню надходить сонячне світло. Стіни лазень зроблені з цегли, підлога та звичайні ванни - з плит місцевого сірого пористого каменю, деякі оздоблені мармуром. У самій лазні легка напівтемрява, зверху падають косі промені світла, блищать кахлі та мармур. Тут можна полежати в басейні із сірчаною водою - холодною або гарячою, тут можна і митися або робити масаж.

 

4 ДЕНЬ

Сніданок. Висилення з готелю. Вільний день.

Відвідування блошиного ринку, купуємо сувеніри.

Трансфер в аеропорт Тбілісі. 

ТРИВАЛІСТЬ ВАРТІСТЬ
4 дня / 3 ночі 315 €
Ціни можуть змінюватись! Перед бронюванням уточняйте вартість у менеджера!
Що входить у вартість
 • Авіапереліт (базовий тариф)
 • Проживання в готелі (2-3 місні номери)
 • Трансфер аеропорт-готель-аеропорт
 • Транспортне обслуговування згідно програми туру
 • Екскурсійне обслуговування згідно програми туру
 • Вхідні квитки в екскурсійні об'єкти (окрім сірчаних лазень)
 • Сніданки
Додатково оплачується
 • Страхування
 • Доплата до базового тарифу за авіапереліт
 • Обіди та вечері
 • Вхідні квитки до січаних лазень
 • Особисті витрати
 • Тест на COVID-19 (тести не потрібні, при наявності зеленого паспорту вакцинації)

 

На сьогоднішній день наступні вимоги з відвідування Грузії:
• ДЛЯ НЕВАКЦІНОВАНИХ ТУРИСТІВ: після прибуття до Тбілісі на третій день проводиться повторне тестування (вартість 30-35 доларів на особу)
• Має бути заповнений в онлайн-режимі спеціальний бланк, який пред'являється в аеропорту